Trwała Depilacja Laserowa już w IMAGE

Written by: Marta Date of published: .

Laser, na którym pracujemy jest laserem diodowym typu Versus firmy LestheZone, o długości fali 808 nm., która przez towarzystwa medycyny estetycznej uznawana jest za najskuteczniejszy.
Fotoepilacja czyli trwała redukcja owłosienia jest aktualnie jednym z najbardziej pożądanych zabiegów wykonywanych w gabinetach. W dzisiejszych czasach nie tylko kobiety ale również mężczyźni korzystają z tego typu usług – główną przyczyną nie są względy higieniczne ale głównie estetyczne. Za pomocą lasera diodowego o długości fali 808nm oraz regulowanej długości impulsu możemy intensywnie działać na melaninę włosa odcinając go jednocześnie od układu krwionośnego co sprawia, że zabieg jest jeszcze bardziej skuteczny a efekt trwały.

PROCES DEPILACJI LASEROWEJ:

Depilacja laserowa to proces niszczenia cebulek włosowych za pomocą kontrolowanych pulsacyjnych wiązek światła. Światło użyte w tym procesie jest bardzo mocne. Włos absorbuje światło emitowane przez urządzenie, a intensywne ciepło niszczy go. Wytworzona w ten sposób energia cieplna nie powoduje bólu. Najlepsze efekty zabiegu osiąga się, jeżeli całe światło emitowane przez urządzenie jest absorbowane przez włos a nie sąsiadujące tkanki. Ponieważ działanie lasera skierowane jest na melaninę, im więcej tego pigmentu ma pacjent, tym lepsze będą rezultaty.

SERIE ZABIEGOWE:

Cała kuracja laserowego usuwania owłosienia trwa kilka sesji, które zazwyczaj wykonuje się co 4-6 tygodni. Pomiędzy sesjami niektóre włosy będą odrastać, ponieważ te, które były w fazie uśpienia podczas ostatniego zabiegu, teraz mogą być w fazie wzrostu. Dlatego istnieje potrzeba wykonania kilku zabiegów. Przeprowadzenie kilku zabiegów zapewnia, że laser dotrze do wszystkich włosków. Pacjent może golić włoski odrastające pomiędzy kolejnymi sesjami. Ilość zabiegów niezbędna do uzyskania oczekiwanego efektu waha się od 5-8 zabiegów.

Rezultaty depilacji zależą od wielu czynników tj. kolor i grubość włosa, fototyp skóry, gospodarka hormonalna, choroby i przyjmowane leki itd. Niestety nie jest możliwe dokładne określenie liczby zabiegów jakiej potrzebuje pacjent.

Przeciwwskazania do zabiegu i środki ostrożności:

· opalona skóra, zwłaszcza świeża opalenizna( ryzyko oparzeń, mniejsza skuteczność zabiegu)
· stosowanie samoopalaczyTrwała depilacja Laserowa
· ciąża, karmienie piersią
· stosowanie kremów z retinolem, wit.C, kwasami w miejscu poddanym zabiegowi
· stosowanie leków fotouczulających tj. tetracykliny, retinoidy…
· zażywanie ziół fotouczulających tj. dziurawiec, nagietek, miłorząb
· stosowanie leków hormonalnych
· zaburzenia hormonalne, padaczka, łuszczyca, bielactwo
· aktywna opryszczka
· infekcje skórne w miejscu zabiegu
· skłonność do bliznowców i przebarwień
· cukrzyca
· silne blokery potu ( Etiaxil)

Przygotowanie pacjenta do zabiegu:

Skóra przed zabiegiem powinna być ogolona. W dniu zabiegu nie wolno jej niczym smarować, nie stosować antyperspirantów. 1 miesiąc przed zabiegiem nie należy usuwać włosów przy pomocy depilatora, wosku czy pensety. 1 tydzień przed zabiegiem nie stosować kremów depilujących. Jeśli skóra jest opalona należy odczekać aż ustąpi świeża opalenizna.

Zalecenia po zabiegu:

· przez 3 tygodnie od zabiegu należy unikać słońca,
· nie wolno podrażniać skóry, na której był wykonywany zabieg,
· w przypadku podrażnień można stosować preparaty z pantenolem lub alantoiną
· do kilku dni po zabiegu na depilowanej powierzchni nie stosować: preparatów na bazie alkoholu, dezodorantów, toników itd., mydła oraz wszelkiego rodzaju peelingów.

Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Ok